وب لژیون آقای علی یحیائی
راهکارهای درمان اعتیاد (رود خروشان)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


وبلاگ حاضر به منظور یاری رساندن به كسانی است كه سالها درگیر بیماری اعتیاد بوده اند.و قصد دارد با بیان تجربیات و بهره گیری از آموزشهای كنگره60،قدم كوچكی در راه اطلاع رسانی و درمان اعتیاد بردارد.

مدیر وبلاگ :علی عربی

جلسه دوم از دور سی چهارم  سری کارگاه‌های آموزشی عمومی  کنگره 60 نمایندگی سمنان روزهای پنج شنبه  با استادی مسافر آقای علی و نگهبانی مسافر آقای علی و دبیری مسافر  آقای مهدی با دستور جلسه " چگونه از تعطیلات استفاده می کنم  " در تاریخ 96/12/24 رأس ساعت 17:00 آغاز به کار نمود.

در ادامه مراسم تولد سومین  سال رهایی مسافر جلال در کنار هم جشن گرفتیم.خلاصه سخنان استاد:

خیلی خوشحالم که امروز در این جایگاه قرار گرفتم و از نگهبان عزیز سپاس گذارم که به من فرصت خدمت گذاری را دادند. مدتی به دلیل مشغله کاری از کنگره دور بودم اما امروز دیداری تازه کردم انشاالله سال جدید سالی پر از رهایی برای همه عزیزان در شعبه سمنان باشیم. در رابطه با دستور جلسه این هفته چگونه از تعطیلات استفاده کنیم. از آموزه‌های خودم در کنگره بگویم که تا هشت سال قبل تعطیلاتی در کنگره وجود نداشت اما دو سالی هست که تعطیلات به برنامه کنگره اضافه‌شده است و این هم بخشی از کار است. زمانی که تعطیلاتی هست بیشتر صحبت روی سفر اولی‌ها است چون در مقاطع حساسی در زندگی و سفر در کنگره هستند به همین خاطر باید حواسمان به خودمان باشد که اگر تعطیلی پیش روداریم از قبل برنامه‌ریزی کنیم و آمادگی لازم را کسب تا از تعطیلات استفاده کنیم. زمانی که فرد مواد مصرف می‌کند تنها نگرانی او این است که چطور و کجا و با چه کسی مواد مصرف کند و این روال بین مصرف‌کننده‌ها طبیعی است. پس ما مسافران باید حواسمان جمع باشد.

زیرا نیروهای بازدارنده در کمین هستند و اگر دانایی انسان به حد کافی نرسیده باشد به دام خواهد افتاد بخصوص در سفر اول. پس بهتر است با برنامه‌ریزی جلو بریم و در زمان تعطیلات از متون و سی‌دی‌های کنگره استفاده کنیم تا از آموزش‌ها عقب نیافتیم و به دام نیروهای بازدارنده نیافتیم. کنگره به رشد و بلوغ فکری رسیده که از این تعطیلات بهره ببرد. در تمام طول سال کمک راهنمایان فعالیت دارند و وقت خود را در کنگره می‌گزارند و حق طبیعی آن‌هاست که کمی استراحت کنند البته حق همه مسافران نیز هست. همه انسان‌ها به استراحت و تفریح و مسافرت نیاز دارند، اینکه چطور از آن استفاده کنیم نیاز به برنامه‌ریزی دارد. سعی کنیم بعد از تعطیلات سرمان پایین نباشد. انشاالله همه از تعطیلات سال 1397 بهترین استفاده را کنیم.

بخش دوم مربوط به سومین سال رهایی مسافر جلال است...حدود چهار سال پیش با تخریب زیادی وارد کنگره شد؛ و به‌واسطه تخریب‌هایی که ایجاد کردند با توجه به اینکه مکانیک قابلی هستند اما به‌واسطه مصرف شیشه درواقع جایگاه خود را ازدست‌داده بودند ازجمله کار، موقعیت اجتماعی و ... و تنها حامی او همسفر و خانواده‌اش بود که او را رها نکردند. خداوند این اذن را صادر و جلال وارد کنگره شد و سفر خود را شروع کرد و چون خواست قوی برای رهایی و درمان داشت تلاش کرد و این تلاش به ثمر رسید. بعد از رهایی درزمینهٔ زندگی بسیار موفق بودند اما نقاط ضعفی هم هست که با توجه به پیامی که برای ایشان انتخاب کردم، آن جای خالی و کمبود خدمت در کنگره است که اگر بتواند از آن استفاده کند قطعاً آینده بسیار خوبی خواهد داشت. انشاالله در آینده شاهد خدمت‌های بیشتری از ایشان باشیم.

اهدای گل نمادین به یکی از عزیزان نمایندگی سمنان

در ادامه مراسم تولد سومین سال رهایی آقای جلال را با شکوه فراوان در کنار هم جشن گرفتیم.

اعلام سفر ایشان:
(مدت تخریب: 12سال.) (آنتی ایکس مصرفی : شیشه ، متادون) (مدت سفر: 13ماه و 18 روز) (نام راهنما: آقای علی)  (ورزش مورد علاقه: والیبال) (رهایی : 3 سال )

سفر سیگار (تخریب: 20سال) (مدت سفر 7 ماه ) (نام راهنما: آقای امین  ) (مقدار مصرف : 7 قطعه )


آرزوی تولد ایشان : سال آینده در شعبه خودمان خریداری کرده ایم باشیم.


خلاصه سخنان مسافر آقای جلال :

خدا را شکر می‌کنم در این جایگاه قرار گرفتم برای یک مسافر که می‌خواهد جشن تولد بگیرد خیلی ذوق و شوق این را دارد ولی راهنمای هم‌سفرم خانم یحیایی بیشتر از من این حس را داشته .من جشن تولد یک‌سالگی را نگرفتم کوتاهی از خودم بود خدا را سپاس که جشن سه سال رهایی راداریم جشن می‌گیریم هر شخصی که به کنگره می‌آید با تخریب‌هایی همراه هست که من هم از این قضیه مستثنا نیستم قبلاً فکر می‌کردم من هیچ مشکلی ندارم همه‌چیزم درست هست این تخریب و تفکر دچار مشکل زیادی تو زندگی من به وجود آورده بود من زمانی که مصرف تریاک داشتم هم‌سفرم به سرکارمی رفت و ساعت 2به خانه می‌آمد ولی من تا ساعت 12می‌خوابیدم ان قدر تخریب مواد روی من زیاد بود که حتی حس و حال بلند شدن از جای خودم را هم نداشتم که بروم به سرکار .خیلی خانواده را اذیت کردم شاید بدترین خاطره من یک سفر به شمال داشتیم که این سفر را به هم‌سفرم٬ مادر خانمم٬پدرخانمم٬ زهر کردم از همین‌جا از آن‌ها طلب بخشش می‌کنم خدا را شکر می‌کنم که هم‌سفرم تا آخر کنارم ماند در سفر اول چند ماهی در بازی نبودم ولی در ادامه سفرم را محکم کردم و نتیجه‌اش را به دست آوردم و خدا را شکر که چیزهایی را که از دست دادم را به دست آوردم از همه‌ی شما تشکر می‌کنم همه شمارا دوست دارم از راهنمای عزیزم خیلی تشکر می‌کنم از هم‌سفرم بسیار عزیزم تشکر می‌کنم و از خانم یحیایی هم ممنون هستم. 

خلاصه سخنان کمک راهنما همسفر :

امواج چون گردباد فرود می‌آیند و آنچه برداشتنی باشد با خود به امانت می‌برند و این جز فرمان حاصل نمی‌گردد پس با شما که پیمان می‌بندید  در اندیشه‌ی آن باشید که از زمین‌بر خواستید‌ و به مکانی که بر خواسته رهسپارید خدا رو شاکرم که تولد اولین رهجوی من هست. که این تولد را به آقای مهندس ٬ سرکار خانم آنی عزیز ٬استاد امین٬ و راهنمای محترم جناب آقای یحیایی تبریک و خدا قوت می‌گویم و تبریک به آقا جلال و امیدوارم شال کمک راهنمایی برسند به آر شام عزیز و خانم عاطفه هم تبریک می‌گویم خانم عاطفه اولین رهجوی من بود و تا حدودی از آموزش‌های کنگره اطلاعاتی داشت و در ادامه خیلی خوب حرکت کرد همه آن‌ها افتخار می‌کنم خیلی مهربان و صبور هست و گوش‌به‌فرمان راهنما بود و توانست در جایگاه کمک راهنمایی قرار بگیرد  و امیدوارم ره‌جوهای خوبی پرورش بدهند. به اسیسانت محترم سرکار خانم حافظی تبریک می‌گویم و اسیسانت دوره قبل خانم منصوری هم خدا قوت عرض می‌کنم.

خلاصه سخنان همسفر :

شعری از خانم سیمین بهبانی که تقدیم همه عزیزان

هرگز نزیستم با مرگ ***بازندگی قرارم هست

گیرم که در زمستان ***میعاد با بهارم هست

در کاکتوس دل بستم ***سرشار خار و زیبایی

احوال لطف و آرامش ***با خلق روزگارم هست

قلب تو می تپد با من ***وقتی که مانده ام تنها

دست تو می زند بر در ***وقتی که انتظارم هست

در انتهای تاریکی یک نقطه نور می بینم ***در تنگای نو امیدی جان امیدوارم هست

وقتی که خار در پاییز٬ ناخون به کار می بندم***وقتی که یار غم دارد ٬ آغوش غم گسارم هست

در گندم هست یا سیب هست***جز ارمغان ارمغان چه باید کرد

این رسم دست و دلبازی ***دیرینه در تبارم هست

شادا عزیز یارانم ****خویشان و غم گسارانم

در سبز چون بهارانم ****تا یار در کنارم هست

روزی که قرار به ازدواج ما شد به چیزی فکر نمی‌کردم جز محبتی که جلال به پدرش داشت و رسیدیم به قسمت تاریک زندگی که سختی‌هایی به همراه بود  تا زمانی که به کنگره آمدیم فهمیدم تفکر من مثل وادی چهاردهم بود و دست برادرم مادرم پدرم و دست برادر جلال و همه‌ی خانواده دست محبت آن‌ها پشت سر ما بود و آمدم جلوتر دیدم یکدست بامحبت‌تر با عشق‌تر آموزش‌دیده‌تر از خیلی‌ها همراه من شدن دست آقای مهندس ٬ دست‌های پر عشق استاد امین ٬ آقای یحیایی عزیز٬آقا میثم ٬ و امیدوارم روزهای خوشی که دارم برای همه پیش بیاید و سال 97 را سال رهایی همه‌ی سفر اولی‌ها باشد و همه‌ی شعبه‌های کنگره پر از تازه‌وارد باشد و آرزوی پیروزی دارم برای همه.تشکر از مسافر عزیزم که باعث شد به کنگره بیام و معنی محبت را بفهمم و تشکر از آقای یحیایی و راهنمای خودم از آر شام عزیز تشکر می‌کنم و آرزوی  موفقیت دارم.

 ادامه این مراسم و جشن بسیار زیبا به روایت تصویر؛

اهدا نشان سه سال رهایی

خدمتگزاران جلسه


عکاس وبلاگ


تهیه و تنظیم و انتشار در وبلاگ


"عرض تبریک و شاد باش اعضاء وبلاگ نمایندگی سمنان را پذیرا باشید"تایپ متن ؛ مسافر عمار نجفی ، مسافر مهدی

عکاس ؛ کمک راهنما مسافر امین رفیعی

تهیه و تنظیم ؛ مسافر علی عربی

نمایندگی سمنان
نوع مطلب : دستور جلسات هفتگی ...، رهایی ...، گل نمادین ـ نشان رهایی، تولد ...، 
برچسب ها : تولد رها یافتگان کنگره 60 نمایندگی سمنان، کارگاه آموزشی عمومی + تولدسومین سال مسافر جلال..، درمان، اعتیاد، سیگار،
لینک های مرتبط : وبلاگ نمایندگی سمنان،
          
جمعه 3 فروردین 1397
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic