وب لژیون آقای علی یحیائی
راهکارهای درمان اعتیاد (رود خروشان)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


وبلاگ حاضر به منظور یاری رساندن به كسانی است كه سالها درگیر بیماری اعتیاد بوده اند.و قصد دارد با بیان تجربیات و بهره گیری از آموزشهای كنگره60،قدم كوچكی در راه اطلاع رسانی و درمان اعتیاد بردارد.

مدیر وبلاگ :علی عربی

اولین سال رهایی مسافر آقای محمد نیر یکی از خدمتگزارن  شعبه سمنان  


" تبریک و شادباش اعضاء لژیون را پذیرا باشید "

جلسه پنجم از دوره سی‌ دوم سری کارگاه‌ های آموزشی عمومی  کنگره 60، نمایندگی سمنان با استادی مسافرآقای علی یحیایی  و نگهبانی مسافر آقای  عماد ملائیان و دبیری  مسافر آقای داریوش فنایی با دستور جلسه: صورت مسئله اعتیاد در روز پنج‌شنبه مورخ 1396/06/30 رأس ساعت 17:00 شروع به کار نمود.


خلاصه سخنان استاد:

سلام دوستان، علی هستم یک مسافر، خدا را شکر می‌کنم که یک‌بار دیگر این جایگاه را تجربه کردم.از نگهبان جلسه آقا عماد هم تشکر می کنم که این فرصت رو به من دادند تا خدمت کنم و آموزش بگیرم.

شروع سال تحصیلی جدید در کنگره را که با تولد آقای محمد نیر مصادف شده است، به همه شما تبریک می‌گویم. همان‌طور که می‌دانید صورت‌مسئله اعتیاد برای اولین بار در دنیا توسط جناب مهندس در سال ۸۸ مطرح شد. برای حل هر مسئله‌ای ابتدا باید صورت‌مسئله را مشخص کرد، همان‌طور که می‌گویند فهمیدن سؤال نصف جواب است. ازآنجاکه صورت‌مسئله اعتیاد روشن نبود جوابی هم برای آن وجود نداشت. ما در کنگره ۶۰ معتقدیم اعتیاد به هر نوع ماده مخدر با هر میزان تخریبی، با شربتot و به روش DST قابل‌درمان است و سند آن‌هم همه این افرادی هستند که در کنگره ۶۰ به درمان رسیده‌اند. آقای مهندس اعتیاد را به‌عنوان یک بیماری که سه ضلع جسم، روان وجهان بینی را در فرد درگیر می‌کند، مطرح کردند. برای درمان اعتیاد پروسه درمان در هر سه پارامتر باید طی شود تا شخص به رهایی برسد. جسم به روش DST و در مدت ۱۱ ماه به تعادل می‌رسد، روان نیز که تابعی از جسم است تا حد زیادی به تعادل می‌رسد و جهان‌بینی فرد نیز با منابع جهان‌بینی غنی کنگره تغذیه می‌شود تا جهان‌بینی فرد نیز به تعادل برسد و به عقیده من این جهان‌بینی بسیار قوی‌تر از قبل از مصرف من است. من همیشه خدا را شاکرم که اعتیاد با همه تخریبی که برایم داشت، باعث شد تا کنگره را پیدا کنم.البته این صورت‌جلسه به‌خوبی در مقاله اول جزوه ۴ مقاله توضیح داده‌شده است.


اما بخش دوم صورت‌جلسه امروز مربوط می‌شود به تولد یک‌سالگی آقای محمد نیر که از خدمتگزاران خوب کنگره هست. محمد از مصرف‌کنندگان قهار شیشه بود که با پخش‌کنندگان بزرگ شیشه استان در ارتباط بود و تخریب بالایی برای خود و خانواده‌اش به وجود آورده بود و البته با اصرار پدرش وارد کنگره شد. در ابتدای کار مرتباً گریز می‌زد و خانواده‌اش از دست او شکایت داشتند و پدرش خیلی ناامید و ناراحت بود و ازآنجاکه یکی از برادران محمد به دلیل تخریب مواد مخدر از دنیا رفته بود، خانواده‌اش بیشتر نگران بودند که خوشبختانه متد درمان کنگره آن‌قدر قدرت دارد که از پس درمان افرادی با بالاترین تخریب‌ها هم برمی‌آید. درمان افراد شیشه‌ای بسیار دشوار است اما اگر درمان شوند نتیجه‌اش بسیار رضایت‌بخش خواهد بود و آن‌ها بسیار خدمتگزار می‌شوند. برای من تصور اینکه فردی با آن تخریب بالا وارد کنگره شود و حالا این‌قدر متین و آرام باشد و به کنگره و خانواده‌اش خدمت کند، سخت است. محمد باوجود مشکلات، سختی‌های راه درمان را طی کرد و به رهایی رسید. من از اینکه این روز را تجربه می‌کنم خیلی خوشحالم و به خودش و خانواده‌اش تبریک می‌گویم. از اینکه به صحبت‌های من گوش دادید از همه شما سپاسگزارم.


در ادامه مراسم تولد  یک سالگی آقای محمد نیر را در کنار هم جشن گرفتیم.

اعلام سفر ایشان:

(مدت تخریب: 10 سال.) (آنتی ایکس مصرف متادون، شیشه) (مدت سفر: 16 ماه)(نام راهنما: آقای علی یحیایی)  (ورزش مورد علاقه: فوتبال )(رهایی: 13ماه و 10 روز). 
ارزوی تولد ایشان : من مثل بقیه مسافران ارزو میکنم که هیچ مصرف کننده ای بیرون کنگره نباشه و هرمصرف کننده ای هم اگر است به درمان برسد.
خلاصه سخنان اقای محمد نیر:

خدا رو شکر می‌کنم که به این جایگاه اولین سال تولد رهایی خودم رسیدم و فکر نمی‌کردم به اینجا برسم اوایلی که کنگره آمدم مسافرانی که جشن تولد آن‌ها بود حسرت آن‌ها رو می‌خوردم که روزی به رسه خودم به این جایگاه برسم و تولد یک‌سالگی رهایی از بند اعتیاد و بگیرم تخریبم زیاد بود ومخصوصاً روی خانواده. اوایل ازدواج مصرف‌کننده بودم تا یک سال پیش. در هفت سال زندگی متأهلی یک‌شب هم درست‌وحسابی خانه نبودم یا در خدمت خانواده؛ که حتی دخترم به دنیا آمد متوجه آن نشدم کی به دنیا آمد یا کی در حال بزرگ‌تر شدن بود که بزرگ‌ترین دردم بود حضور فیزیکی داشتم ولی دغدغه مصرف مواد داشتم. امیدوارم روزهای تلخی که برای هم‌سفرم و دختر گلم و پدر و مادرم ایجاد کرده بودم را جبران کنم. تخریب مواد مخصوصاً شیشه خیلی زیاده و خانواده رو از انسان دورمی کنه خدا رو شکر در این جایگاه هستم سپاس گذارم از راهنمای عزیزم آقای یحیایی که من و تحمل کردن 16 ماه سفر کردم چند ماه آخر رو پله بودم بااینکه گریز می‌زدم شربت اوتی سر موقع می‌خوردم بااینکه متادون می‌خوردم ولی شربت مقدس اوتی سر ساعت می‌خوردم دلیلش نمی‌دو نم واقعاً. دریک روز بارانی راهنمای من با من صحبت کرد دران باران دو ساعت صحبت کردیم که آن آخرین تلنگر یا فرجه‌ی من بود که جواب گرفتم خدار و شکر زندگی آرامی دارم. سپاسگزارم از جناب مهندس دژاکام که این بستر محیا کرد تا من و امثال من به درمان برسیم. تشکر سپاسگزارم ازهمسفر عزیزم که در این سال‌ها کمکم کرد از دختر گلم ممنونم. تشکر از ایجنت محترم و شما مسافران و هم‌سفران کنگره 60 از اینکه به صحبت های من گوش دادید، متشکرم.


خلاصه سخنان کمک راهنما سر کار خانم افسانه:
من هم خدا رو شکر می‌کنم توی این جشن حضور دارم در رأس از آقای مهندس دژاکام و  استاد امین و سرکار خانم آنی تشکر می‌کنم ،که فرصت خدمت رو به من دادند تا این جایگاه رو تجربه نماییم. تشکر می‌کنم از آقای یحیایی. خوشحالم که شاهد تولد مسافر دیگر هستم مسافر آقا محمد در کنگره خدمت می‌کند و  این حاکی از راه درست و داشتن یک هم‌سفر خوب است و نشانه این‌که هم‌سفرش باهاش همکاری می‌کند و حس خدمتگزاری در درون مسافرم هم تقویت می‌کند. و این چیزی نیست جز آموزش های ناب کنگره متشکرم. از اینکه به حرف‌های من توجه کردید ممنونم

خلاصه سخنان همسفر:

من هم خوشحالم که این روز را جشن می‌گیرم .

تبریک می‌گویم این روز را خدمت جناب مهندس و سرکار خانم آنی. همچنین تبریک می‌گویم به مسافرم و کمک راهنمای خودم سرکار خانم افسانه و کمک راهنمای مسافرم جناب آقای یحیایی . به مسافرم  تبریک می‌گویم ما هم‌سفرها گذشته سختی را پشت سر گذاشته‌ایم و نیازی به تعریف کردن نیست و من هم نمی‌خواهم در مورد گذشته صحبت کنم..آقای یحیایی واقعاً پدرانه به مسافرم محبت و عشق می‌ورزید راه‌هایی که آقای یحیایی جلوی ما قرارداد باعث شد مسافرم راه حقیقت و رهایی رو انتخاب کند.

بازهم به همه عزیزان این روز را تبریک می‌گویم و از همه به خاطر حضورشان تشکر می‌کنم.

ادامه این مراسم و جشن بسیار زیبا به روایت تصویر؛

3منبع: وبلاگ نمایندگی سمنان
نوع مطلب : تولد ...، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
پنجشنبه 30 شهریور 1396

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic