وب لژیون آقای علی یحیائی
راهکارهای درمان اعتیاد (رود خروشان)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


وبلاگ حاضر به منظور یاری رساندن به كسانی است كه سالها درگیر بیماری اعتیاد بوده اند.و قصد دارد با بیان تجربیات و بهره گیری از آموزشهای كنگره60،قدم كوچكی در راه اطلاع رسانی و درمان اعتیاد بردارد.

مدیر وبلاگ :علی عربی


مراسم تجلیل و قدردانی از کمک راهنمای محترم آقای علی یحیایی ...

جلسه نهم از دوره سی‌ یکم سری کارگاه‌ های آموزشی عمومی  کنگره 60، نمایندگی سمنان با استادی مسافر آقای  قاسم حافظی  و نگهبانی مسافر آقای  امین رفیعی و دبیری مسافر آقای خسرو پاشایی با دستور جلسه:حرمت کنگره60،چرا رابطه کاری،مالی و فامیلی درکنگره ممنوع است؟ در روز پنج‌شنبه مورخ 1396/04/15رأس ساعت 17:00 شروع به کار نمود.


خلاصه سخنان استاد:

از نگهبان و دبیر عزیز سپاس‌گزارم که این فرصت رو در اختیار من قراردادند تا خدمت کنم و آموزش بگیرم.

امروز صحبت‌های من به دو بخش دارد یکی در مورد دستور جلسه و دیگری تقدیر و تشکر از راهنمایی شعبه سمنان آقای علی یحیایی. بخش اول صحبتم در مورد دستور جلسه است که حرمت و قوانین است. خوب حرمت از حریم می‌آید و هر چیزی حریم دارد مثل رودخانه‌ها و جنگل‌ها و این حریم‌ها به‌واقع به مکان و فضا و محوطه‌های تملکی که در آنجا و دران شرایط ما به‌نوعی احساس آرامش و یا امنیت می‌کنیم. هر ساختاری در نهادی و سازمان و یا ارگانی برای حفظ و بقا به یک دستور عمل و یا یک اصل و یا قوانین نیازمند است؛ و اصطلاحاً در کنگره این قوانین حرمت‌ها گفته می‌شود و رعایت و احترام به این قوانین باعث استحکامان مکان می‌شود؛ و عدم رعایت و یا بی‌توجهی به ان قوانین و یا حرمت باعث نابودی آن و یا تخریب دران مجموعه و یا سیستم می‌شود. اگر ما بتوانیم احترام بگزاریم به قوانین و حرمت‌ها می‌توانیم یک مجموعه سالم و پویا را داشته باشیم. در حرمت‌ها ذکرشده که کنگره 60 مکانی است امن و سالم و این امنیت و سالم بودن رو در حقیقت خود ما هستیم به وجود می‌آوریم. ان قدر مهم است که در هر جلسه دو بار خوانده می‌شود.

شاید به یک ارگانی که وارد می‌شوید اولین کاری که انجام می‌دهند تعهدنامه است و قوانین دران قید گردیده است. درکنگره 60 دو بار حرمت توسط نگهبان خوانده می‌شود. من از تجربه لژیون خودم بخواهم بگوییم، در حرمت اشاره‌شده رابطه فامیلی و مالی، فردی رو داشتم که ارتباط این‌چنینی داشتن چه در داخل و چه در بیرون کنگره و باعث شد که آن فرد به پروسه درمان نرسد. به‌عنوان‌مثال دوتا رهجو داشتم که یک کالای رو خریداری کرد و بافاصله‌ای دو روز آن کالا دچار مشکل شد و قرار بود پول آن را قسطی بدهد. یک هفته یکی از ان دو نفر نیامد و هفته دوم نفر دوم هم نیامد. البته بعدها من این موضوع را فهمیدم که در بیرون کنگره معامله‌ای کردند؛ و باعث شدند که هیچ‌کدام به درمان برسند. امیدوارم که همه ما به حرمت‌ها و قوانین احترام بگزاریم تا همیشه به آرامش و حال خوش‌دست پیدا نماییم.

خوب در مورد بخش دوم از صحبت هام امروز مراسم تجلیل از کمک راهنمای شعبه سمنان آقای علی یحیایی روداریم. آقای یحیایی رو همه شما می‌شناسید و معرف همه شما هستند. علی آقا پس از گذراندن سفر اول و موقعی که وارد سفر دوم شد ان استعداد وان پشت‌کار و علاقه و خواسته‌ای ایشان بااینکه ایشان بتواند یک روزی مثل راهنمای خودش بشود گرچه که در سفر اول مشکلات متعددی داشتند؛ که تمام مشکلات رو با صبوری و با پشت‌کار حل کنند. من یکی از خاطرات زیبای من ر شعبه آکادمی بود وکاملا ان روز را یادم است. علی آقا بعدازاینکه گل رهایی رو از دستان جناب آقای مهندس گرفتند؛ و صحبت کردند در موضوع مالی و آقای مهندس نگاهی به من کردند و گفتند علی آقا یکی از پایه‌های قوی محکم خواهد شد و من امروز حقیقت به خودم بالیدم و یه جوری احساس آرامش کردم.

خوب به‌هرحال یک تصویر برای راهنما فقط گل رهایی نیست وقتی رهجو همین‌جور سلسه‌مراتب رو طی می‌کند مثل راهنمایی مرزبانی و خدمت‌های دیگر رو انجام می‌دهد خیلی برای راهنمایش زیباست؛ و ان روزبه خودم امیدوار شدم که علی آقا قطعاً به جایگاه‌های بالاتری خواهد رسید؛ و خدا رو شکر که امروز واقعاً یکی از پایه‌های محکم و قوی شدند؛ و خدا رو شکر که ایشان توانستند که با بیش از چهار سال لژیون داری امروز به دیگران اعلام می‌کند که این راه گرچه سخت است اما آسان است. پایان این چهار سال به مفهومِ درد یا ناتوانی و یا نادرست یک کمک راهنما نیست. در حقیقت یک سیکلی است از راهنما و رهجو یک دوره با یک بستر مناسب رسیدن انسان‌ها به رهایی و رسیدن به مقام و اندیشه‌های ناب انسانی است. ایشان شاگردان زیادی رو پرورش دادند و نگاه من و ازنظر من کارشان درست انجام دادند؛ و قابل‌ستایش هستند من این روز زیبا رو به خود علی آقا به فرزندانشان به همسر ایشان به داداش لژیونی هاش به رهجوهای خود ایشان به کمک راهنماهای سمنان به ایجنت محترم شعبه آقای ربیعی و اسیستانت سرکار خانم منصوری و مرزبانان و در رأس به آقای مهندس و سرکار خانم انی تبریک میگوییم؛ و برای ایشان آرزوی بهترین‌ها رودارم و امیدوارم روزی رو شاهد باشیم که علی آقا رو در جایگاه بالاتری ببینم.

از اینکه به صحبت‌های من گوش دادید، از همه شما سپاس‌گزارم


  در ادامه مراسم تجلیل و قدردانی از کمک راهنمای محترم جناب آقای علی یحیایی برگزار گردید.

خلاصه سخنان کمک راهنما محترم آقای علی یحیایی: 

خوشحالم که امروز فرصتی شد که در این جایگاه در خدمت شما عزیزان باشم.

من در زمستان سال 88 در بدترین شرایط زندگیم وارد کنگره شدم و همه چیزمو از دست داده بودم به خاطر اعتیادم و مهمترین و آخرین چیزی که از دست دادم خانوادم بودند و من طی سالها خیلی سعی کرده بودم که از اعتیاد نجات پیدا کنم ولی چون راه درست نبود نمیتونستم و خانواده من اصلا فکرش را هم نمیکردند که یک روزی من بتوانم از اعتیاد نجات پیدا کنم ولی لطف خداوند شامل حالم شد و توسط یکی از دوستانم با کنگره آشنا شدم و همان روزهای اول جذب کنگره شدم و به لطف خداوند تو لژیون آقای حافظی نشستم و ممنونم از آقای حافظی که منو پذیرفتن چون من با تخریب بسیار بالای مصرف چندین مواد مخدر همزمان و با چهره ای خراب وارد لژیون آقای حافظی شدمو این آموزشهای ناب کنگره است که انسان را از بدترین شرایط به بهترین درجات میرساند اگر که خودش بخواهد و این شرط که خودش بخواهد بسیار مهم است و من خواستم و زحمت بسیاری کشیدم چون علم کنگره درست زندگی کردن را به ما می آموزد و چیزی که من سالها در کنگره یاد گرفتم مثل قطره ایست در این اقیانوس بیکران و فکر میکنم هنوز هیچ چیزی نمیدانم و باید همچنان آموزش بگیرم ولی با همین یک قطره ای که من آموزش گرفتم زندگیه من متحول شد و از دانش کنگره هر کی به اندازه زحمتو تلاش و خواستی که داره  میتونه برداشت کنه و این دانش تمام شدنی نیست. من برادر ندارم ولی تو کنگره اخوی های زیادی دارم که خلاء نداشتن برادر را برای من واقعا پر کردن و به من بسیار محبت دارند و این پیوند محبت گسستنی نیست

میخوام بهتون بگم که راه هر چقدر سختتر باشه شیرین تر هم هست اگه تو شرایط سختی هستید بدونید که شرایط سختتر از شما هم بوده ولی اون خواست و تلاش افراد هست که آینده شان را میسازد و به نظر من گره ای وجود ندارد که راه حلش در کنگره نباشد من همیشه به رهجوهام اینو گفتم که من زمانی که به کنگره آمدم با خاک یکسان بودم و خیلی پایین تر از اون چیزی که شما فکر میکنید ولی سعی کردم حظورم در کنگره همیشه پر رنگ و همیشه  پر انرژی باشد چون به کنگره ایمان داشتم و واقعا کنگره به من همه چیز داد هم از نظر مالی و هم از نظر معنوی ومن الان خیلی چیزها دارم و مدیون کنگره هستم و امیدوارم که شما قدر این فضا و این امکاناتی که کنگره فراهم کرده بدونیدو به درجات بالا نائل شوید.من زمانی که به کنگره آمدم بیکار بودم و تا یکسال بعد از رهایی هم بیکار بودم ولی باور کنید از روزی که لژیون زدم انگار دریچه هایی برای من باز شد که یکیش وظعیت مالیه من بود که رو به بهبود رفت وکنگره و کارهای کنگره بدای من همیشه در راس بود و هیچ خللی تو زندگیه من و درآمد من ایجاد نکرد.

من از همه شما ممنونم که فرصت خدمت کردنو به من دادید از همسفرم و دو فرزندم کمال تشکر را دارم از راهنمای همسفرم از ایجنت محترم و تمامیه کمک راهنماهای شعبه سمنان که همراه من بودند کمال تشکر و قدردانی را دارم از رهجوهام از مرزبانان شعبه تشکر میکنم از خداوند متشکرم که لطف کرد به من که این جایگاه خدمتیو داشته باشم و از آقای دژاکام که حق پدری گردن همه ما دارد بابت این مکان مقدسی که پایه ریزی کردن واقعا ممنونم و برای همه شما آرزو میکنم به درجه رفیع کمک راهنمایی نائل بشوید تا لذتی که امروز من میبرم شما نیز تجربه کنید و از آقای حافظی عزیز تشکر میکنم که اگه من شال کمک راهنمایی گردنم انداختم همش حاصل تلاش آقای حافطی بوده که با صبر و متانت خودشان منو تحمل و راهنمایی کردن و من بینهایت از ایشان سپاسگذارم و همه شما را به خداوند منان می سپارم

ادامه مراسم  این روز زیبا  به قلم دوربین

برگزاری آخرین لژیون با حضور اقای حافظی و اقای یحیاییمنبع؛
وبلاگ نمایندگی سمنان
نوع مطلب : دستور جلسات هفتگی ...، مناسبت ها ...، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
جمعه 16 تیر 1396

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic