وب لژیون آقای علی یحیائی
راهکارهای درمان اعتیاد (رود خروشان)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


وبلاگ حاضر به منظور یاری رساندن به كسانی است كه سالها درگیر بیماری اعتیاد بوده اند.و قصد دارد با بیان تجربیات و بهره گیری از آموزشهای كنگره60،قدم كوچكی در راه اطلاع رسانی و درمان اعتیاد بردارد.

مدیر وبلاگ :علی عربی
استاد جلسه:  دیده بان محترم مسافر آقای احمد حکیمی

نگهبان جلسه: مسافر آقای قاسم حافظی

دبیر جلسه: مسافر آقای حبیب عامری

دستور جلسه: وادی پنجم و تاثیر آن روی من

مرزبان کشیک:   آقای نادر ارمغانی، خانم بابا سر کامی

لژیون خدمتگزار:لژیون دوم، لژیون آقای ربیعی                                                                                   
                                           
                                                 
                                              جلسه چهاردهم دور بیست و نهم ـ روز های پنج شنبه

 در ادامه مراسم تقدیر از مرزبانان دوره قبل ومراسم پیمان مرزبانان دوره جدید برگزار گردید

جلسه چهاردهم از دور بیست و نهم سری کارگاه‌های آموزشی عمومی  کنگره 60، نمایندگی سمنان با استادی دیده بان محترم مسافر آقای احمد حکیمی و نگهبانی مسافر آقای قاسم حافظی و دبیری مسافر آقایحبیب عامری با دستور جلسه  وادی پنجم و تأثیر آن روی من در روز پنج‌شنبه مورخ 1395/10/16 رأس ساعت شروع به کار نمود. 

خلاصه سخنان استاد:

از خداوند بسیار سپاسگزارم که امروز به من توفیق داد همراه با دو تن از عزیزان آقای سلامی ،جانشین نگهبان کنگره 60 و دیده‌بان محترم آقای صداقت در این جلسه و در این نمایندگی حضورداشته باشیم. سپس سپاسگزارم از ایجنت محترم ،مرزبانان عزیز ، کمک راهنمایان و مسئول نشریات و همه خدمتگزاران  عزیز امیدوارم خداوند جهت این خدمت اول برکت به خودشان  داده و سپس آموزش بگیرند تا دیگران هم از این خدمت بهره ببرند.

همان‌طور که مستحضر هستید وادی‌های کنگره 60 رکن اساسی درروند حرکتی یک مسافر دارد 5 وادی اول هدف‌گذاری را مشخص می‌کند. وادی اول "با تفکر ساختارها آغاز می‌گردد" می‌خواهد بگوید شخص  به کجا حرکت کند ،چه می‌خواهد و "هیچ مخلوقی جهت بیهودگی قدم به حیات نمی‌نهد" ، "هیچ‌کس نمی‌تواند جای خود ما فکر کند" ، "مسئولیت دادن به خداوند یعنی سلب مسئولیت از خویشتن" و وادی 5 "در جهان ما تفکر قدرت مطلق حل نیست توأم با رفتن و رسیدن آن را  کامل     می‌نماید" بدان معناست  که دیگر فرد باید  قدم بردارد. وقتی انسان هدفی را مشخص می‌کند برای رسیدن به هدفش نقشه راه می‌خواهد و طبق آن نقشه اجرا هم باید صورت گیرد؛ وقتی مسافری سفر خود را آغاز می‌کند؛ اینکه به زبان فقط بگوید که من می‌خواهم رها شوم کفایت نمی‌کند، حتماً باید در این راه نقشه (که در این ساختار کاملاً مشخص  و علامت‌گذاری شده است) را اجرا نماید.  وقتی انسانی سه ضلع مثل را با یکدیگر خوب اجرا می‌کند در کنار انسان‌های دیگر قرار می‌گیرد و آن‌ها هم آن را به اجرا درمی‌آورند گویی یک جمعی را تشکیل می‌دهند که از یک قانون پیروی می‌کنند . اگر سیستم ایکس درست‌کار کند، انسان از یک سیستم متعادل برخوردار است.  اگر ما بخواهیم شعبه‌ای از یک سیستم متعادل  برخوردار باشد باید ارکان اصلی آن شعبه باهم هماهنگ باشند این بدین معنی است که ساختار جسم ما ارکان اصلی دارد: مثل مغز و قلب و ریه و..... که به تعریف سیستم ایکس هر یک از آن‌ها یک وظیفه مختص به خودش را دارد و یک وظیفه نسبت به دیگر ساختارهای مرتبط؛ اگر هر قسمت کار خود را به‌درستی انجام هد اما آن  ارتباط را نداشته باشد، شخص از یک پیکره نامتعادل و اصطلاحاً مریض برخوردار است اما اگر این ارتباطات به‌درستی انجام شود این پیکره ،پیکره سالمی است.

پرفسور ویلیام وایت  شش بخش را به‌عنوان پیکره کنگره مشخص کرده است . اول نگهبان کنگره، دیده‌بانان ،ایجنت ، مرزبانان ،مسافرین و همسفران و راهنمایان . این ارکان اگر  با یکدیگر ارتباطی درست داشته باشند و وظیفه‌شان را به‌درستی انجام دهند این پیکره و این ساختار کاملاً متعادل است .

در یک شعبه هم اگر تمام اعضا با دو بخش قانون‌گذاری و نگهبان کنگره هماهنگ باشند آن نمایندگی متعادل است  و از تولید خوبی برخوردار است .

این بدان معناست که قبل از اینکه این اتفاقات بیفتد در مورد آن فکر شده است . هدف مشخص‌شده است این وادی 5 است اگر ما می‌گوییم که درکنگره درمان قطعی را به انجام می‌رسانیم و اعتقادداریم که رهایی صورت می‌گیرد باید از این قوانین پیروی کنیم این چهارده وادی فقط این نیست که در طول سفر اول یک‌بار از هرکدام از این وادی‌ها مطلبی یاد بگیرم و عبور کنم مانند یک چرخه می‌ماند که من برای هر موضوعی باید در این دایره دور بزنم .

امیدوارم که بتوانیم با جهان‌بینی و آموزش‌هایی که از طریق بنیان کنگره به ما می‌رسد و منشأ این آموزش‌ها کلام خداوند است را بتوانیم دریافت کنیم و آن را اجرا کنیم  تا انشالله به هدفمان برسیم .به مرزبانان دوره قبل خدا قوت می‌گویم و به مرزبانان جدید هم تبریک می‌گویم و امیدوارم بر پیمانی که می‌بندند استوار باشند. 

نشان رهایی دو تن از عزیزان  مسافر جعفر گیلوری و مسافر علی محمد از لژیون آقای یحیاییمراسم تقدیر از مرزبانان دوره قبل ومراسم پیمان مرزبانان دوره جدید برگزار گردید

 به قلم دوربین ...

منبع؛
وبلاگ نمایندگی سمنان
نوع مطلب : دستور جلسات هفتگی ...، گل نمادین ـ نشان رهایی، اخبار نمایندگی سمنان ...، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
شنبه 18 دی 1395

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات