وب لژیون آقای علی یحیائی
راهکارهای درمان اعتیاد (رود خروشان)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


وبلاگ حاضر به منظور یاری رساندن به كسانی است كه سالها درگیر بیماری اعتیاد بوده اند.و قصد دارد با بیان تجربیات و بهره گیری از آموزشهای كنگره60،قدم كوچكی در راه اطلاع رسانی و درمان اعتیاد بردارد.

مدیر وبلاگ :علی عربی
استاد جلسه: مسافر یاسر خطی

نگهبان جلسه: مسافر علی مولایی 

دبیر جلسه: مسافر کریم دانایی

مرزبان کشیک: آقای محمد جواد شمسی

دستور جلسه: وادی چهارم و تأثیر آن روی من

لژیون خدمت گذار: لژیون شماره (1) آقای علی یحیائی

                                    جلسه نهم ؛ دور بیست و ششم ـ روزهای سه شنبه
-------------------------
جلسه  نهم از دور بیست و ششم سری کارگاه های آموزشی خصوصی کنگره60 نمایندگی سمنان روز های سه شنبه با استادی مسافر مسافر یاسر خطی و نگهبانی مسافر مسافر علی مولایی  و دبیری مسافرمسافر کریم دانایی با دستور جلسه وادی چهارم و تأثیر آن روی من " در تاریخ 94/9/24 راس ساعت آغاز به کار نمود.


خلاصه سخنان استاد:
در ابتدا جا دارد که از نگهبان عزیز تشکر کنم به خاطر اینکه این فرصت خدمت را به دادند تا بتوانم به آموزش های خود اضافه کنم.
وادی چهارم  ؛  در مسائل حیاتی به خداوند مسئولیت دادن ، یعنی سلب مسئولیت از خویشتن.ابتدا در مورد وادی کوتاه صحبت می کنم و بعد از آن در مورد تاثیراتش در مورد خودم توضیح می دهم.

 وادی چهارم ، آب پاکی را بر روی دست ما ریخته است که ما چه کاره هستیم و باید چه کاری بکنیم .خداوند وقتی انسان را خلق کرد و آفرید او را در بر سر  یک دو راهی قرار داد یکی ارزشها و دیگری ضد ارزشها و حالا ما خودمان باید این مسیر را که صحیح است را انتخاب کنیم.ما زمانی که می خواهیم خدا را بشناسیم باید از دروازه خودمان عبور کنیم. هر وقت توانستیم خودمان را بشناسیم  آنوقت می توانیم خداوند را هم بشناسیم.در این وادی به هسته اشاره شده که یکی صور آشکار (جسم) و دیگری هسته خارجی یا صور پنهان است اشاره می کند که اگر بخواهیم به صور پنهان پی ببریم باید تزکیه و پالایش بر روی خودمان صورت دهیم. که باید این دو راه را بشناسیم.

در مورد نفس هم این وادی صحبت می کند که سه تا نفس داریم یکی اماره یکی لوامه و دیگری مطمئنه که ما باید این سه نفس را هم بشناسیم.اما در مورد مسئله و مصرف اعتیاد ، همانطور که آقای مهندس در پیام هفته اعلام کردند بار مسئولیت اعتیاد و بار درمان اعتیاد را باید خود به دوش بکشیم و مشکلات آن را خودمان به گردن بگیریم و نباید انتظار داشته باشیم که ما اگر از خود حرکتی نشان ندهیم کسی به کمک ما بیاید.ما اگر در خانه بنشینیم که کسی به کمک ما بیاید سخت در اشتباهیم و ما خود اگر در مسیر ارزشی قرار بگیریم خدا هم به کمک ما می آید.

من یاسر زمانی بود ورزش رزمی می کردم و در مسیر ورزش ، خودم را تافته جدا بافته می دانستم و برای ورزش و تمرینهای خود  گاه گداری (دوپینگ) تریاک استفاده می کردم و فکر می کردم من معتاد نمی شوم ولی شدم و وقتی که به دام اعتیاد افتادم می خواستم بار مسئولیت اعتیاد خود را به دوش دیگران بیندازم. زمانی که برای درمان هم به کنگره آمدم  از اطرافیانم به خصوص خانواده خود توقعات بی جا داشتم و مدام طاقچه بالا می گذاشتم که با من مدارا کنید چون من دارم درمان می شوم و به خاطر شما به کنگره میروم ، دریغ از اینکه اعتیاد را من  خودم برای خودم به وجود آوردم و تخریب های زیادی برای خودم و دیگران بوجود آوردم  ولی زمانی که نقطه تفکرم شکل گرفت و به کنگره آمدم فهمیدم که باید بار مسئولیتش را  خودم  به دوش بکشم و از کسی نباید توقع داشته باشم ولی وقتی در مسیر قرار گرفتم خدا هم به کمک من می آید و مرا یاری می رساند و ما وقتی بدانیم سر ساعت به جلسه بیاییم یعنی مسئولیت اعتیاد و بار مسئولیت خود را به گردن گرفته ایم و پذیرفته ایم و برای آموزش و درمان خود تلاش و اقدام می کنیم.

خداوند می گوید از تو حرکت از من برکت ...

 

منبع : وبلاگ نمایندگی سمنان

نوع مطلب : دستور جلسات هفتگی ...، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 25 آذر 1394

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات