وب لژیون آقای علی یحیائی
راهکارهای درمان اعتیاد (رود خروشان)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


وبلاگ حاضر به منظور یاری رساندن به كسانی است كه سالها درگیر بیماری اعتیاد بوده اند.و قصد دارد با بیان تجربیات و بهره گیری از آموزشهای كنگره60،قدم كوچكی در راه اطلاع رسانی و درمان اعتیاد بردارد.

مدیر وبلاگ :علی عربی
استاد جلسه: مسافر امین رفیعی

نگهبان جلسه: مسافر علی مولایی 

دبیر جلسه: مسافر کریم دانایی

مرزبان کشیک: آقای نادر ارمغانی

دستور جلسه:از فرمانبرداری تا فرماندهی

لژیون خدمت گذار: لژیون شماره (6) آقای داوود عرب

                                    جلسه سوم ؛ دور بیست و ششم ـ روزهای سه شنبه
-------------------------
سومین جلسه از دور بیست و ششم سری کارگاه های آموزشی خصوصی کنگره60 نمایندگی سمنان روزهای سه شنبه با استادی مسافر امین رفیعی و نگهبانی مسافر علی مولایی و دبیری مسافرکریم دانایی با دستور جلسه"ازفرمانبرداری تا فرماندهی" در تاریخ 94/8/12 راس ساعت 17 آغاز به کار نمود.


خلاصه سخنان استاد:

بسیار متشکرم از نگهبان که به من فرصت خدمت کردن دادند.و من خوشحالم که این جایگاه رو تجربه میکنم.

در مورد دستور جلسه می توانم بگویم:همانطور که میدانیم بیماری اعتیاد ریشه در جسم فرد بیمار دارد.و یک رهجو اگر بر طبق برنامه جلو برود میتواند روان خودش را همانند جسمش با سپری کردن زمان درمان کند.

زمانی که فردی در تاریکی قرار دارد در مسایلی وارد نفس اماره می شود.وقتی من مواد مصرف می کنم ودچار بیماری اعتیاد هستم و نمی توانم بیماری خودم را درمان کنم وارد مرحله ای از نفس به نام نفس اماره می شوم.و این نفس من است که به من فرمان میدهد که چه کاری را انجام دهم و چه کاری را انجام ندهم.موادم را تهیه کنم و موادم را مصرف کنم.چگونه چنین فردی که در نفس اماره است و نفسش برای او تصمیم میگیرد می تواند فرماندهی جسم خودش یا مدیریت یک خانواده را بر عهده بگیرد.چون چنین فردی تحت نیرویی دست و پایش بسته است و آن نیرو او را احاطه کرده است.برای رهایی این فرد از این نیرو بایستی یک چیزی بیاید و یک چیزی برود.یعنی خوبی بیاید و جایگزین بدی بشود.باید مواد شبه افیونی توسط بدن ترشح شود تا مواد افیونی ویا مواد مخدری که طی چندین سال مصرف وارد بدن نموده ایم از بدن خارج کنیم.
به نظر من چیزی که عقل رو به تکامل میرساند یکی آگاهی و دیگری تجربه و تکرار است.یعنی عقل تا آگاهی را نگیرد و تجربه وتکرار نکند به هیچ چیزی نخواهد رسید.وقتی فردی وارد دانشگاه میشود در همان اول نمی تواند در جایگاه استاد قرار بگیرد.استاد در دانشگاه حکم یک فرمانده را در آن مقطع دارد.زمانی استاد آگاهی و دانشش را به ما داد و ما آن دانش را تجربه کردیم .بعد آنرا تکرارو تمرین کردیم در آینده میتوانیم به جایگاه استادی برسیم و سپس تدریس کنیم.

همه انسان ها خواه یا ناخواه فرمانبردارند.وقتی من مواد مصرف میکنم.فرمانبردار مواد مصرفیم میشوم.فرمانبردار شیطان وهم چنین ضدارزشها می شوم.وفرماندهی جسم خودم را به مواد مصرفیم میدهم . این مواد هستند که برای من تصمیم میگیرند چه کاری را انجام دهم موادم را چه موقع مصرف کنم به چه مقدار مصرف کنم.بیشتر کارهای چنین فردی به سمت ضد ارزشها است.

از فرمانبرداری تا فرماندهی یک مسیری وجود دارد که با طی نمودن این مسیر از فرمانبرداری به فرماندهی خواهیم رسید.

فرماندهی یک مثلثی است که اضلاع آن فرمانده – فرمانبردار- موضوع می باشد.

در مورد فرمانبرداری خواسته باشم بگویم:فرمانبرداری کار راحتی نیست.لازمه فرمانبردار بودن اینست که ما در رابطه با استادمان اظهار نظر نکنیم.درباره دانشش نظر ندهیم در رابطه با علمش نمره ندهیم.اگر این پارامتر ها را انجام دهیم تازه وارد فرمانبرداری خواهیم شد.

شخصی که فرماندهی را تجربه می کند باید یه مرحله تولید برسد یعنی عملی را که انجام میدهد بازده خوبی داشته باشد.فرماندهی یعنی انسان به یک سری از نیروها چه نیروهای درون و چه نیروهای بیرون احاطه داشته باشد.فردی که فرمانده میباشد باید دستوری را که میدهد خودش نیز بتواند آن را به اجرا در آورد.پس یک فرمانده باید یک سری دانایی در کارها داشته باشد وآن دانایی دانایی موثر است.

به نظر من انسانها تنها کارهایی را می توانند انجام دهند که در رابطه با آن کار دانایی داشته باشند.برای رسیدن به دانایی مؤثر باید باید آموزش دید.

زمانی کسی به فرماندهی می رسد مهمترین کار او ارتباط برقرار کردن با بیرون است.وباید طریقه ارتباط برقرار کردن را آموزش دیده باشد.پس یک فرمانده در اصل یک فرمانبردار بوده و با آموزش گرفتن و تمرین کردن و تکرار نمودن به فرماندهی رسیده است.

منبع:

وبلاگ نمایندگی سمنان

نوع مطلب : دستور جلسات هفتگی ...، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 13 آبان 1394

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات